FUNKCJA SPANIA TYPU "PUMA"

 

Funkcja spania typu „Puma” jest systemem umożliwiającym bezproblemowe i szybkie rozłożenie siedziska. Mechanizm funkcji polega na uniesieniu siedziska mebla do góry a następnie opuszczeniu go do przodu. Podczas wykonywania wyżej opisanej czynności, z mebla wysuwa się dodatkowa część, powiększająca powierzchnię spania. Brak konieczności składania oparcia umożliwia rozłożenie części spania bez konieczności odsuwania mebla od ściany a także, dodatkowo, chroni podłogę przez zarysowaniami.

Modele MP z zastosowaniem funkcji spania typu Puma: Elios, Moon, Nico, Oxford, Royal, Tipo, Zoom 

FUNKCJA SPANIA TYPU "DL"

 

Funkcja spania typu „DL” umożliwia rozłożenie mebla z wykorzystaniem jego oparcia. Jest to prosty mechanizm w którym, po ewentualnym zdjęciu poduch oparciowych, należy unieść siedzisko mebla do góry a następnie opuścić je do przodu. W przestrzeń powstałą w wyniku rozłożenia siedziska, należy położyć oparcie mebla. W taki sposób uzyskujemy beproblemową w użytkowaniu funkcję spania, a także duży pojemnik na pościel.


Modele MP z zastosowaniem funkcji spania typu DL: Bergamo, Monaco, Rimini, Tampa, Tosca

FUNKCJA SPANIA TYPU "DELFIN"

 

Funkcja spania typu „DELFIN” jest mechanizmem stosowanym zazwyczaj w narożnikach. Ze względu na brak możliwości połączenia funkcji z pojemnikiem na pościel, pojemnik ten znajduje się pod drugą częścią narożnika. Rozłożenie powierzchni spania polega na wysunięciu, za pomocą specjalnego uchwytu, zamontowanego na rozsuwanej konstrukcji materaca, który prostym ruchem zrównuje się z siedziskiem mebla. Tak skonstruowana funkcja gwarantuje stabilny i wygodny wypoczynek.


Modele MP z zastosowaniem funkcji spania typu DELFIN: Costa, Monte Carlo, Salto, Smart 

FUNKCJA SPANIA TYPU "KLIK KLAK"

 

Funkcja Klik Klak, za sprawą dużej popularności wersalek, obecna była, jeszcze do niedawna, w większości mebli stojących w polskich domach. Jedna z najprostszych funkcji polegająca na podniesieniu siedziska do momentu usłyszenia charakterystycznego dźwięku, od którego pochodzi nazwa funkcji, po czym można opuścić siedzisko, które automatycznie ułoży się w powierzchnię spania. Oprócz prostoty użytkowania, dodatkowych atutem funkcji jest zamontowany pod siedzeniem pojemny schowek na pościel.


Modele MP z zastosowaniem funkcji spania typu KLIK KLAK: Piano, Tivoli, Bari